Telefonní ústředny VoIP

Technologie Voice over IP prožívá prudký boom na úkor standardních hlasových služeb. Přenos hlasových služeb protokolem IP až na stůl uživatele se tak stává každodenní realitou.

Přenos hlasu po IP má následující výhody:

  • Využití jednotné datové infrastruktury pro počítačovou i telefonní síť
  • Možnost připojení se k lokálnímu hlasovému providerovi z libovolné globální lokality
  • Standardizace protokolů - možnost použití širokého výběru hardware různých výrobců
  • Možnost propojování telefonních ústředen přes WAN síť nebo internet libovolně po světě zdarma

Standardní řešení telekomunikační infrastruktury podniku vypadá přibližně následovně:

Telekomunikační infrastruktura

Použitím VoIP řešení lze výše uvedenou heterogenní síť zjednodušit a dosáhnout tak přehledné a jednoduché komunikační sítě:

Telekomunikační infrastruktura

Pro naše hlasová řešení používáme telefonní ústředny AXECom, které se vyrábějí ve čtyřech řadách dle určení:

AXECom100 – telefonní ústředna vhodná pro rozsáhlé telekomunikační systémy s možností vybudování redundantních a škálovatelných řešení. Je vhodná pro rozsáhlejší systémy s možností směrování hovorů na základě předem definovaných pravidel (dle volaného, volajícího, času volání apod.). Samozřejmostí jsou hlasové schránky pro všechny pobočky, spolupráce s mobilními telefony účastníků (FollowMe) a další pokročilé funkce. Lze na jejím základě vybudovat i Callcentrum jak pro příchozí hovory, tak pro odchozí kampaně. Je vhodná pro systémy s tisíci pobočkami a stovkami současně probíhajících hovorů.

AXECom30 – telefonní ústředna pro středně velké společnosti poskytující služby řádově stovkám poboček. Obsahuje v sobě všechny funkce vyššího modelu AXECom30, poskytuje však nižší výkon a kapacitu, tudíž je vhodná pro systémy do 30ti současně probíhajících hovorů.

AXECom10+ – malá telefonní ústředna pro domácnosti a malé firmy (SOHO) v rozsahu jednotek až desítek poboček. Kapacitou dostačuje pro spojení do 10ti současně probíhajících hovorů. Od nižšího modelu AXECom10 se liší možností konektivity na SQL databáze a použitím voicemailu.

AXECom10 – malá telefonní ústředna pro domácnosti a malé firmy, lišící se od předchozí řady možností pouze statické konfigurace. Je vhodná pro stabilní telefonní systém bez požadavků na změny chování v reálném čase.

Více informací o ústřednách AXECom naleznete na www.axecom.cz

Pro spojení do JTS můžete využít služby našeho portálu www.softphone.cz

Aktuality

Změna sídla

22.12.2010

Přestěhovali jsme se do nových prostor v Brně-Králově poli. Přijďte se k nám podívat nebo si nové prostory můžete prohlédnout ve virtuální prohlídce

více »

IP Telephony Workshop 2008

22.12.2010

Dne 25. 11. 2008 jsme se prezentovali na IP Telephony Workshopu v Praze s novým produktem, který komplexně řeší IP hlasovou komunikaci včetně callcentra.

více »